Programy Edukacyjne

AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku. W Polsce 80% dzieci w wieku 6 lat ma próchnicę a przyczyną tego jest niska świadomość rodziców, dlatego marka Aquafresh postanowiła edukować rodziców z pomocą dzieci.

Poznaj program

AKADEMIA DOJRZEWANIA LACTACYD

Akademia Dojrzewania Lactacyd to program, którego celem jest edukacja gimnazjalistów z zakresu higieny i zmian w procesie dojrzewania. Program cieszy się bardzo dużą popularnością dzięki animowanym przygodą bohaterów którzy doświadczają tych samych problemów co młodzież gimnazjalna.

Poznaj program

MOJE MIASTO BEZ ELEKTOŚMIECI

Moje Miasto Bez Elektrośmieci to program edukacji ekologicznej stworzony na zlecenie organizacji ElektroEko. Program jest nie tylko programem edukacyjny ale również lojalnościowym - zaangażowanie szkół w realizację zbiórek elektośmieci skutkuje przyznaniem placówką punktów które wymieniane są na pomoce dydaktyczne.

Poznaj program

AKADEMIA WYOBRAŹNI

Akademia Wyobraźni PLAY-DOH to program edukacji kreatywnej w którym poprzez warsztaty z ciastoliną zachęcamy dzieci do odkrywania swoich plastycznych zdolności.

Poznaj program

KUBUSIOWE PIOSENKI

Kubusiowe Piosenki to ogólnopolska akcja realizowana w przedszkolach której celem było zachęcenie przedszkoli do udziału w konkursie z okazji Dnia Babci.

Poznaj program

PROBLEM Z GŁOWY

Program edukacyjny ``Problem z głowy`` ma na celu edukację rodziców i opiekunów szkolnych z wykrywania i zwalczania wszawicy. Program cieszy się bardzo dużą popularnością ponieważ porusza bardzo wstydliwy temat jakim jest wszawica.

Poznaj program

AKADEMIA ZDROWYCH ZUCHÓW

Celem programu ``Akademia Zdrowych Zuchów`` jest budowanie świadomości w zakresie chorób alergicznych i tym samym poprawienie warunków zdrowotnych chorujących na alergię dzieci.

Poznaj program

AKADEMIA PRZYJAŹNI

Akademia Przyjaźni, poprzez postaci Kucyków Pony, prezentuje wartości takie jak: uczciwość, szczodrość, magię przyjaźni, lojalność, życzliwość i śmiech. W ramach projektu zapoznajemy dzieci z tymi wartościami. Maluchy poznają czym jest przyjaźń i nauczą się rozróżniać dobre i złe zachowanie.

Poznaj program

ENERGOWŁADNI

W Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej „Źródła Pozytywnej Energii Wokół Nas” wzięło udział ponad 2200 szkół podstawowych, celem programu było przygotowanie dzieci w wieku wczesnoszkolnym do odpowiedzialnego postępowania ze źródłami energii. Dzieci miały okazję zdobyć wiedzę o sposobach pozyskiwania prądu oraz o tym, jak chronić środowisko, odpowiednio gospodarując energią.

Poznaj program